مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۵، ۰۹:۵۵ - romina
    سلام

نماز سلاح مباره با جنگ نرم

پنجشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ

بهتر است در مقدمه بحث را از نظر تاریخی بررسی کنیم :

کشور عزیز و سربلند ما در طول ادوار مختلف تاریخی همواره دشمنان زیادی را متوجه خود کرده است. این مسئله علل فراوانی دارد که از مهمترین آنها میتوان به مذهب و منابع انرژی طبیعی موجود در ایران که بسیار ارزشمند است، اشاره کرد...

ازسوی دیگر پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران بر شمار بدخواهان این دیار افزوده شد و ابر قدرتها و دشمنان اسلام ( با توجه به اینکه ایران با رهبری امام خمینی مرکزیت خاصی در دنیای اسلام پیدا کرد ) در هدف نابودی و غارت اموال ملی ما بر آمدند ؛ که نتیجه ی آن هشت سال جنگ تحمیلی برای مردم ما شد ؛ ولی با شکیبایی ، توکل بر خداوند و شهادت در راه خدا موفق به شکست دشمنان شدیم .

امروزه به لطف ایزد منان ایران از قدرت نظامی فوق العاده ای برخوردار است ، و با توجه به اینکه دشمنان از این موضوع مطلع هستند و به آنها ثابت شده است که کشتار، نه تنها روحیه ی مردم ما را افسرده نمیکند بلکه شوق به شهادت و جهاد در راه خدا را در آنها بیشتر میکند ، از حمله ی نظامی به ایران پرهیز میکنند .

معرفی جنگ نرم و راه های مبارزه با آن

باید توجه داشته باشیم که جنگ بین اسلام و کفر همچنان پا بر جاست و فقط شیوه ی آن تغییر کرده است ؛ امروزه دشمن با هدف قرار دادن جوانان ، و استفاده از ابزار های اطلاعاتی مانند ماهواره و اینترنت ، و با ترویج مدگرایی ، تجمل و افراط سعی در به انحراف کشیدن امت مسلمان ، و تخریب جامعه اسلامی با از بین بردن جوانان دارد .

در این میدان ، دشمن با صرف هزینه های هنگفت ، سعی در به دام انداختن جوانان در دام اعتیاد ، ترویج به مصرف روانگردان و استفاده از سرگرمی های نامناسب ، از بین بردن حجاب و عفت عموم ، گسترش بی بند و باری و ایجاد نا امنی در محیط جامعه و ... که تنها گوشه ای از اقدامات و خواسته های کوردلان بد خواه امت اسلام است ، سعی در کمرنگ کردن ارزش های ملی و مذهبی و به نابودی کشیدن جامعه دارند .

با توجه به اینکه دشمنان با استفاده از کفر به ما هجوم آورده اند ؛ ما نیز باید با استفاده از اسلام با آنان مبارزه کنیم .

خوشبختی ما این است که دین کاملی داریم ؛ و دین ما بهترین سلاح این جنگ را که همان نماز است ، به ما عرضه میکند .

کسانی که نمازهایشان را مرتب ادا میکنند ، تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب میکنند . به این دلیل که کسی که به نماز پایبند شود ، از همه ی دستورات دیگر اسلام نیز پیروی میکند و شخصیت او به گونه ای بار می آید که هرگز خود را تسلیم وسوسه های شیطان و هوای نفس نمیکند ، از این رو دیگر غیر ممکن است که دشمن بتواند او را فریب دهد .

متاسفانه بعضی ها میپندارند که خون شهدا از بین رفته است و شهادت آنها کار اشتباهی بوده است ، اما باید به آنها متذکر شد که در درجه ی اول ، شهیدان پاداش خود را نزد خداوند میگیرند ؛ و بعد از آن هم ما با بر پا داری نماز اهمیت خون شهید را ثابت میکنیم .

بهتر است نگاهی به واقعه ی خونین عاشورا بیندازیم:
در شرایط دشوار ، در وسط میدان جنگ ، حضرت امام حسین (ع) به همراه یاران خود به نماز ایستادند ؛ و حتی امام تعدادی از بهترین یاران خود را هم در هین اقامه نماز از دست دادند ، چرا که دشمن در صدد بود تا نگذارد که این نماز بر پا شود و این نشان دهنده ی اهمیت نماز در همان ابتدای ستیز بین اسلام و کفر بوده است .

درسی که سید شهیدان در صدر اسلام با خون تدریس کردند تا ابد در فضای جهان باقی خواهد ماند ؛ و سیانت از اسلام و انقلاب نیز با بر پا داشتن نماز میسر میگردد.

البته چندیست که دشمنان نیز به این موضوع پی برده اند و اعتراف کرده اند که ایام محرم و صفر تمام برنامه هایشان را با شکست مواجه میکند و این امر به خوبی اهمیت خون شهدای اسلام و برکت آن را ثابت میکند .

در این دوران که ما مورد تهاجم فرهنگی قرار گفته ایم ، باید بیشتر حواس خود را در نماز و اعمال دینی جمع کنیم ؛ به این خاطر که در گذشته دشمن ما به خوبی معلوم بود ولی امروزه در هر گوشه و کناری دشمن سکونت دارد و تسلیحات جنگی آن از میدان نبرد به میز مطالعه ی ما رسیده است . در این رده همه چیز دائم در حال تغییر و تحول است و تنها اموری که تغییر در آن ایجاد نمیشود ، مسائل دینی و مذهبی هستند و به خصوص نماز ، و باعث میشوند تا ما همواره و در هر شرایطی توانایی حفظ ایمان و کنترل شخصیت خود را داشته باشیم ، و تغییرات پیوسته در منش و رفتار ما بی اثر خواهد بود و مردمی که اینگونه باشند کمتر دچار انحراف خواهند شد .

از آنجایی که نماز جماعت در اسلام بسیار توصیه شده ما نیز باید در بر پایی آن کوشا باشیم .

  (تفرقه بینداز و حکومت کن)
یکی از شعار های دشمن برای غلبه بر ملتها که بسیار هم معروف است و در همه ی اذهان یاد آور کشور انگلیس و سیاستهای استبداد گرانه آن میباشد .

در این رابطه باید گفت که نماز جماعت در جامعه ی اسلامی سبب تحکیم وحدت میشود و در موارد زیادی از نفاق ، کینه و دورویی ، که از عوامل اصلی ایجاد تفرقه بین مسلمین هستند جلوگیری میکند و این نوع سیاست دشمنان نیز بواسطه نماز بی اثر میشود .

البته باید این را هم بدانیم که وحدت یعنی رمز قدرت ، و اگر بتوانیم همیشه با هم متحد باشیم هیچ قدرتی توانایی غلبه بر ما را نخواهد داشت .

در حال حاظر دشمن از طریق بازی های رایانه ای تاثیرات زیادی بر نوجوانان گذاشته است ؛  بهتر است که ماهم در این زمینه کوشش انجام دهیم و با ساختن بازیهایی که حتی در آنها آموزش نماز و احکام دین هم باشد و عرضه ی آنها به دنیای غرب این بار ما آنها را تحت تاثیر دین مبین اسلام قرار دهیم و وضعیت طوری شود که دیگر بازیهای خشن و نامناسب آنها طرفدار نداشته باشد.

امروزه وضعیت به گونه ای است که هر کدام از ما با اندکی بصیرت حتی در حال راه رفتن نیز جهادگر هستیم . زیرا غربیها آنقدر بر روی مسائل ظاهری مردم کار کرده اند و آنرا دستخوش تغییرات توام با نماد های شیطان پرستی کرده اند که دیگر همه چیز یک انسان را تبدیل به ابلیس کرده اند . همین جاست که ما باید درمکانهایی مثل  لباسفروشی و آرایشگاه ، مواظب باشیم تا شکار غرب نشویم ؛ و در این بین اگر فردی مقید به احکام اسلام و اهل نماز باشیم ، کار برایمان بسیار راحت است ؛ چونکه بیشتر لباسهایی که غربیها در جامعه ترویج میدهند دارای عکس و نوشته است و این در حالیست که نماز خواندن با لباس عکس دار مکروه اعلام شده و کسانی که نماز گذار هستند این گونه لباسها را خریداری نمیکنند ، و این میتواند یکی از بد ترین ضربات به دشمنان باشد .

با توجه به اینکه ماهواره و اینترنت امروزه در اکثر نقاط وجود دارد ، در این میان از این دو وسیله ارتباطی هم میشود استفاده های مفید انجام داد و هم استفاده های بد ، از اینرو به این دلیل که افراد نماز گذار مقید تر هستند ، عمدتا استفاده ی نامناسب از این وسایل نمیکنند و حتی در پای ماهواره به خود اجازه نگاه کردن به خیلی از شبکه ها را نمیدهند که همین کار گام بسیار خوبی در جهت مبارزه با آنهاست و خیلی از هزینه های دشمن که صرف ساخت و پخش برنامه در این شبکه ها میشود تا حد بسیاری هدر میرود.

اگر بخواهیم از مباحث بیان شده به یک نتیجه گیری کلی برسیم ، با توجه به این سخن که:

« نماز کلید همه خوبیهاست »
باید بگوییم که سخنان شریعت پاک اسلام مثل نصیحت های پدر پیری میماند که ما در ابتدا معنی آن را به خوبی درک نمیکنیم ؛ ولی وقتی در مسیر زندگی با آن مواجه میشویم تازه حرف او را درک میکنیم .

امروز نیز حال ما همینطور است ، همیشه در ابتدا دستورات اسلام را نادیده میگیریم ولی وقتی در مسیر زندگی به آن میرسیم اهمیت آن را درک میکنیم .

امروز که همه ی اسلام در برابر همه ی کفر قرار گرفته است ؛ همه ی دستورات اسلام و سخنان ائمه و معصومین بر ما ثابت شده اند ( از نظر علمی هم بیشتر سخنان ائمه و معصومین به اثبات رسیده اند )

این سخن که نماز را کلید همه ی خوبیها میداند کاملا درست است و با توجه به اینکه در جنگ نرم کفر در مقابل ما قرار دارد و کفر نیز مصداقی از همه ی بدیهاست ، بهترین سلاح در مقابل دشمن بر پا داشتن نماز و حفظ وحدت است .

به این امید که همه ی جوانان و نوجوانان با گامهای استوار در راه کسب علم و ادب کوشش کنند و با بر پا داری نماز خار چشم دشمنان باشند .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پیامبر اکرم (ص):

إنَّ الله وَعَدَ أن یَدخُلَ الجَّنَّه ثَلاثَه نُفُورٍ بِغَیرحِسابٍ و یَشفَعُ کُلَّ واحِدٍ مِنهُم فِی ثَمانِینٍ الفاً، المُؤذِّن و الامام، و رَجُل یَتَوَضَّا ثُمَّ یَدخُل المَسجِد فَیُصَلِّی فِی الجَماعَه

همانا خداوند به سه گروه وعده داد، بدون حساب وارد بهشت شوند، و هر یک از این سه گروه (روز قیامت) می توانند هشتاد هزار نفر راشفاعت کنند وآن ها عبارتند از: ۱- مؤذن ۲- امام جماعت ۳- کسی که وضو بگیرد، سپس داخل مسجد شود و نماز را به جماعت به جا آورد.


منبع: افسران جوام جنگ نرم

http://www.jnarm.blogfa.com/post/281

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">