مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۵، ۰۹:۵۵ - romina
    سلام

۱۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

غدیر اساسی ترین برنامه های پیامبر اسلام(ص) برای دوام و عزت و شکوه اسلام است.

حضرت در بازگشت از حج، آخرین رسالت خویش را انجام داد. دستور آمد: "یا ایها الرسول بلِّغ ما انزل إلیک...؛ مائده (5) آیة 67.  ای پیامبر، آن چه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده است، به مردم ابلاغ کن، و اگر نکنی، پیامش را نرسانده ای. خداوند تو را از گزند مردم نگه می دارد".

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۵۴

سخنان ساختار شکنانه هاشمی رفسنجانی علیه مبانی انقلاب اسلامی و امام در یک دهه گذشته، موجب شده که بسیاری از مردم سئوال کنند؛ چگونه فردی با داشتن مسئولیتهای مهم و کلیدی در کشور، برای رسیدن به اهداف نفسانی و شیطانی خود، اینقدر سقوط کند که از آقای حسن روحانی -که قبل از رأی مردم از زیر عبایش برای ریاست جمهوری سال 96 بیرون آمده- بخواهد؛ که بر اساس نقشه راه آمریکائی-صهیونیستی، خلع سلاح سپاه پاسداران را در دستور کار خود قرار دهد و به مدیران و رؤسای آموزش و پرورش درمورخ 28 مرداد 95 سفارش کند و بگوید: «اگر می بینید که آلمان و ژاپن این روزها هنوز محکمترین اقتصاد دنیا را دارند اینها بعد از جنگ جهانی دوم و محروم و ممنوع شدن از اینکه نیروی نظامی داشته باشند، خوب نیروهای نظامی بیشترین خرج های را در کشورهای در حال جنگ می بردند، پول هایشان آزاد شد و رفت دنبال کارهای علمی تا اقتصادی علمی و دانش بنیان برای خودشان درست کردند، این راه الان باز شده در ایران، شما معلمان شما مدیران شما دلسوزان کشور و مربیان باید وارد این فضا بشوید مطمئنم که دوره دوم دولت آقای روحانی می تواند ما را به آنجا برساند.»

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۵۵

دعای عرفه امام حسین (علیه السلام) دعای عمیقی است که در آن امام بخشی از شناخت هستی، صاحب هستی و خود را به صورت نمادین مطرح کرده‌اند. اینکه انسان بعد از فهم، چگونه با خالق هستی ارتباط برقرار کند و چه طور این هیبت و عظمت را در هستی هضم نماید، بیان می‌کنند.

ده شب اول ماه ذی الحجه از ایام مبارک سال است که به احتمال قوی جزء ده شبی است که خداوند در سوره فجر به آن قسم یاد کرده است: «و الفجر و لیال عشر». بنابراین، این روزها از پر رمز و رازترین روزهای سال است به گونه‌ای که از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) روایت شده است: «عمل خیر وعبادت در هیچ ایامی نزد حق تعالی محبوب‌تر از این دهه نیست».

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۵ ، ۱۰:۵۲

چند روز قبل که خبر برگزاری همایش "ایران کانکت 2016" در تهران منتشر شد، سیل انتقاد دلسوزان را به همراه داشت. در واقع انتقاد کارشناسان به این بود که در سطری از اطلاعیه سایت این همایش آمده بود: «علاوه بر ضوابط شرکت برگزار‌کننده این همایش شرایط الحاقی بر این سمینار حاکم است. شرکت در Euromoney برای افراد حقیقی و حقوقی که برابر مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپا و دولت انگلستان در لیست تحریم قرار دارند به هیچ وجه مجاز نیست و این شرکت مجاز است امکان شرکت افراد را بر اساس این ضوابط بررسی نماید.»

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۵۰

حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند:

بِبَذلِ الرحمَةِ تُستَنزَلُ الرّحمََةُ

با مهربانی دیگران است که رحمت خدا فرود می آید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۵ ، ۰۹:۳۶

مبلّغان داعش چنین وانمود می‌کنند که آنها یاران و سپاهیان امام مهدی (عج) در دوران ظهور هستند. این گروه با استناد به احادیث جعلی و ضعیف، حتی گاه بدون توجه به ظاهر این احادیث، بر آن است که خود را با تحولات عصر ظهور مرتبط کند.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ شهریور ۹۵ ، ۰۹:۲۹

در ادامه داستان جوان مسلمانی را خواهید خواند که بخاطر عشق و علاقه به دختری مسیحی مرتد شده و مسیحی می شود. اما بعد از فروکش کردن شعله های عشق پشیمان شده و به برکت گریه بر اباعبدالله الحسین (علیه السلام) همسرش هم مسلمان می شود و...

و همچنین خواهید خواند عاقبت بد جنازه مرد رباخوار را...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۵ ، ۱۰:۵۵

پوشش زن در برابر مردان نامحرم، یکی از ضروریات دین اسلام است. در قرآن کریم و روایات وارده از پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) و نیز در کلمات فقها، پیرامون وجوب و کیفیت آن تصریح شده است.
البته حجاب اسلامی به معنای حبس زن و دوری از مسائل اجتماعی نیست، بلکه بدین معناست که زن در معاشرت خود با مردان بیگانه، عفت و حیا پیشه کند، موی سر و اندام خویش را بپوشاند و از جلوه‌گری و خودنمایی بپرهیزد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۱۱

شخصی که توبه می کند باید جسم او سختی طاعت را بچشد همانگونه که این جسم شیرینی معصیت را چشیده بود.

پیامبر اکرم (ص): هرکس توبه کند اما دوستان بد خود را تغییر ندهد توبه نکرده است.
 
امام علی (ع): شخصی که توبه میکند باید جسم او سختی طاعت را بچشد همانگونه که این جسم شیرینی معصیت را چشیده بود.
 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۴۴

بمب های شیمیایی با هزینه سعودی به کام مردم سوریه می رود.

طبق تحقیقات صورت گرفت یک خبرگزاری آمریکایی ، "زهران علوش" فرمانده مقتول گروه تروریستی "جیش الاسلام" که از وی بعنوان "بازوی تروریستی بندر بن سلطان در سوریه" یاد میشد، یکی از تروریست‌هایی بود که در جریان اتفاقات سوریه، ارتباط بسیار نزدیکی با سرویسهای اطلاعاتی عربستان و بخصوص استخبارات داشته است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۵ ، ۱۴:۰۲