مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندهادر این وبلاگ
در كل اينترنت
 • ۱۳ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  ۲۹
  مهر
  ۹۵

  مردی سالها در آرزوی دیدن امام زمان(عج) بود و از اینکه توفیق پیدا نمی کرد امام را ببیند، رنج می برد. مدّت ها ریاضت کشید. شبها بیدار می ماند و دعا و راز و نیاز می کرد. معروف است، هرکس بدون وقفه، چهل شبِ چهارشنبه به مسجد سهله (کوفه) برود و نماز مغرب و عشاء خود را آنجا بخواند، سعادت تشرّف به محضر امام زمان(عج) را خواهد یافت. این مرد عابد مدّت ها این کار را هم کرد، ولی باز هم اثری ندید. (ولی به خاطر این عبادتها و شب زنده داری ها و... صفا و نورانیت خاصّی پیدا کرده بود).

  تا اینکه روزی، به او الهام شد:

  ۲۶
  مهر
  ۹۵

  یکی از ابعاد جنگ نرم دشمنان خبیث و پلید استفاده از ابزار جدید و شبکه های مجازی علیه دین و ارزشهای اسلامی و انقلابی است. از آنجایی که عده ای بخاطر عدم آگاهی و معرفت نسبت به مبانی و معارف دین و یا از سر غرض و عناد از قلم مسموم خویش برای سمیّ نمودن و منحرف کردن مردم بویژه جوانان بهره می برند، نکاتی را با استفاده از آیات قرآن به عرض همگان می رسانیم:

  ۲۵
  مهر
  ۹۵

  از جمله معروف‌ترین حامیان «دونالد ترامپ»، مبلّغ نام‌دار مسیحیت صهیونیستی به‌ نام «جری فالول جونیور» رئیس دانشگاه لیبرتی از فرقه پروتستان‌های انجیلی است که به‌ رغم مفاسد اخلاقی افشا شده وی، همچنان از این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کند.

  ۲۲
  مهر
  ۹۵

  دربارهٔ زعفر جنی بین مسلمانان اتفاق نظر نیست. به عنوان مثال شعید مطهری در کتاب حماسه حسینی این ماجرا را یکی از تحریفات نهضت عاشورا خوانده، در حالی که در بحارالانوار، شیخ مفید به سند خود از امام صادق(ع) این ماجرا را نقل کرده است. (توضیح کامل تر در مورد این دو منبع در انتهای مطلب آمده.) صرف نظر از واقعی و یا غیر واقعی بودن موضوع، ماجرای زعفرجنی را آن چنان که بین عامه مردم رایج است در زیر می خوانیم:

  ۱۹
  مهر
  ۹۵

  حادثه عظیم عاشورا تنها یک حادثه نیست، بلکه یک واقعه عبرت آموز است که در طول چهارده قرن موجب پیدایش انقلاب‌ها و جهت دهی خاص زندگی مسلمانان جهان اعم از شیعه و برادران اهل سنت شده است.
  بزرگترین درسی که عاشورا به مسلمانان داد، درس عزت و سربلندی بود تا مسئولین کشورهای اسلامی در برابر دشمنان اسلام عزتمند عمل کنند و مواضع سیاسی خود را بر پایه عزت عاشورایی و قدرت ایمان قرار دهند.

  ۱۸
  مهر
  ۹۵

  سقف حقوق پرداختی مدیران، طبق قانون حداکثر 7 برابر یک حقوق بگیر معمولی است که رقمی حدود 6 - 7 میلیون تومان می شود؟ با این وصف رئیس دیوان محاسبات مجلس (که از ریاست مرکز آمار دولت به این دیوان منتقل شد) چگونه در گزارش رسمی، سقف مشروع حقوق مدیران را 20 میلیون تومان یعنی 3 برابر حد قانونی تعیین می کند و بالاتر از آن را تخلف می خواند؟