مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۵، ۰۹:۵۵ - romina
    سلام

۱۳ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

مردی سالها در آرزوی دیدن امام زمان(عج) بود و از اینکه توفیق پیدا نمی کرد امام را ببیند، رنج می برد. مدّت ها ریاضت کشید. شبها بیدار می ماند و دعا و راز و نیاز می کرد. معروف است، هرکس بدون وقفه، چهل شبِ چهارشنبه به مسجد سهله (کوفه) برود و نماز مغرب و عشاء خود را آنجا بخواند، سعادت تشرّف به محضر امام زمان(عج) را خواهد یافت. این مرد عابد مدّت ها این کار را هم کرد، ولی باز هم اثری ندید. (ولی به خاطر این عبادتها و شب زنده داری ها و... صفا و نورانیت خاصّی پیدا کرده بود).

تا اینکه روزی، به او الهام شد:

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۵ ، ۰۹:۴۴

یکی از ابعاد جنگ نرم دشمنان خبیث و پلید استفاده از ابزار جدید و شبکه های مجازی علیه دین و ارزشهای اسلامی و انقلابی است. از آنجایی که عده ای بخاطر عدم آگاهی و معرفت نسبت به مبانی و معارف دین و یا از سر غرض و عناد از قلم مسموم خویش برای سمیّ نمودن و منحرف کردن مردم بویژه جوانان بهره می برند، نکاتی را با استفاده از آیات قرآن به عرض همگان می رسانیم:

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۵ ، ۱۲:۰۷

از جمله معروف‌ترین حامیان «دونالد ترامپ»، مبلّغ نام‌دار مسیحیت صهیونیستی به‌ نام «جری فالول جونیور» رئیس دانشگاه لیبرتی از فرقه پروتستان‌های انجیلی است که به‌ رغم مفاسد اخلاقی افشا شده وی، همچنان از این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۵ ، ۱۱:۲۴

دربارهٔ زعفر جنی بین مسلمانان اتفاق نظر نیست. به عنوان مثال شعید مطهری در کتاب حماسه حسینی این ماجرا را یکی از تحریفات نهضت عاشورا خوانده، در حالی که در بحارالانوار، شیخ مفید به سند خود از امام صادق(ع) این ماجرا را نقل کرده است. (توضیح کامل تر در مورد این دو منبع در انتهای مطلب آمده.) صرف نظر از واقعی و یا غیر واقعی بودن موضوع، ماجرای زعفرجنی را آن چنان که بین عامه مردم رایج است در زیر می خوانیم:

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۵ ، ۰۹:۳۳

حادثه عظیم عاشورا تنها یک حادثه نیست، بلکه یک واقعه عبرت آموز است که در طول چهارده قرن موجب پیدایش انقلاب‌ها و جهت دهی خاص زندگی مسلمانان جهان اعم از شیعه و برادران اهل سنت شده است.
بزرگترین درسی که عاشورا به مسلمانان داد، درس عزت و سربلندی بود تا مسئولین کشورهای اسلامی در برابر دشمنان اسلام عزتمند عمل کنند و مواضع سیاسی خود را بر پایه عزت عاشورایی و قدرت ایمان قرار دهند.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۵ ، ۱۲:۲۳

سقف حقوق پرداختی مدیران، طبق قانون حداکثر 7 برابر یک حقوق بگیر معمولی است که رقمی حدود 6 - 7 میلیون تومان می شود؟ با این وصف رئیس دیوان محاسبات مجلس (که از ریاست مرکز آمار دولت به این دیوان منتقل شد) چگونه در گزارش رسمی، سقف مشروع حقوق مدیران را 20 میلیون تومان یعنی 3 برابر حد قانونی تعیین می کند و بالاتر از آن را تخلف می خواند؟

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۵ ، ۱۱:۳۶

بعضی که توانایی خواندن زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام را ندارند، میتوانند از این راه مختصر، که آیت الله مبشر کاشانی در کتاب "این شرح بی نهایت" ذکر کرده اند، ختم زیارت عاشورا را انجام دهند:

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۵ ، ۱۲:۴۶

در روزهای اخیر مطلبی در خبرگزاری ها و رسانه ها و نهایتاً در سایت اطلاع رسانی مقام معظم رهبری منتشر شد که، گویای خیرخواهی و نصیحت پدرانه مقام معظم رهبری، برای یکی از مسئولان سابق دولتی بود، شاید این سوال در ذهن بعضی افراد نقش بسته باشد، که چرا مقام معظم رهبری این چنین توصیه و سفارشی به ایشان کرده است؟ و اینکه چرا ایشان را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی منع کردند؟ آیا بهتر نبود که معظم له سکوت می کردند و در این خصوص چیزی را سفارش نمی کردند؟

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۵ ، ۱۱:۰۳

اگر آموزش و پرورش در حذف درس رهبر کوچک، اندکی تأمل می‌کرد چنین حاشیه‌هایی به وجود نمی ‌آمد؛ اضافه کردن اسامی شهدایی مانند ابراهیم همت، بهنام محمدی، مهدی باکری، عباس بابایی، حسن باقری، علی صیاد شیرازی و ... در درس جدید می‌توانست در کنار معرفی شهید فهمیده باشد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۵ ، ۰۹:۲۷

کم کم داریم به ماه محرم نزدیک میشیم دیگه وقتشه بعد از پمپ بنزین رمضان، یبار دیگه باک های دلمون رو توی جایگاه محرم با اشک بر سید و سالار شهیدان پر کنیم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۵ ، ۱۲:۴۵