مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندها
آخرین نظرات
  • ۲۲ مهر ۹۵، ۰۹:۵۵ - romina
    سلام

۱۹ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

یلدا یکی از قدیمی‌ترین جشن‌ها در بین ایرانیان است که در آن بلندترین شب سال طی می‌شود.

در آستانه رسیدن به شب یلدا خانواده‌های ایرانی تب و تابی برای خرید پیدا می‌کنند. تهیه انار و هندوانه از مهم‌ترین این خریدهاست. خوردن آجیل و شیرینی و میوه‌های گوناگون که همه جنبه‌ی نمادی دارند، نشانه برکت و تندرستی و شادکامی هستند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۳:۴۶

روبرت فارلی تحلیل گر The National Interest می گوید که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا دریک شرایط سخت سیاسی خارجی به قدرت رسیده است و او ملزم به تلاش جدی برای از بین بردن تهدید رویارویی قدرتهای جهانی می باشد، "فارلی" تعدادی ازمناطق پرخطرکه احتمال بروز درگیری مسلحانه در آنها وجود دارد را ذکر کرد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۱:۳۷

دورانی بر این ملت گذشت که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور، در یک جمع عمومی می‌گفت: «ایرانی جماعت، حتی نمی تواند یک آفتابه بسازد!»[1] و با این حرف، خودکم‌بینی و ناتوانی را در وجود مردم، تزریق می‌کرد و در عمل هم کشور ما در عرصه‌های مختلف، وابسته و ضعیف بود. اما آن دوران گذشت.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۰:۰۶

سواد فرهنگی از واژگان قشنگی است که می‌توان آن را در برنامه‌های تلویزیونی و تریبون‌های سیاسی، بدون کوچک‌ترین شناختی، بکار برد!(1) اما سواد فرهنگی ضروری‌تر از این حرف‌هاست!(2) تا این حد ضروری، که لازم است به جای فرو کردن مباحثی چون «برنامه‌ی روزانه و ساعتی رئیس جمهور روحانی» در ذهن نوجوان‌مان(3)،  دروس و مباحثِ کتبِ تحصیلی را، با ظرافت‌هایی، در قالب سواد فرهنگی، آموزش و انتقال داد!(4) نوجوانی که هم او و هم ما، دلخوشیم که با خواندن این دروس و کسب این آگاهی‌ها، برای آینده‌ی خود و کشورش مفید باشد! اما زهی خیال باطل!

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۵ ، ۰۹:۵۸

همدان نیوز: آیا امام مهربان ما از داشتن چنین بارگاه مجللی راضی است؟!

چندی بود که مردم منتظر بودند تا بارگاه امام راحل تکمیل شود اما وقتی تصاویر منتشر شدند خیلی ها از دیدن بارگاه به این مجللی شوکه شدند...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۵ ، ۱۱:۱۳

متاسفانه امروزه سن فحشا در کشور کاهش پیدا کرده و برخی زنان تحت یکسری از شرابط رو به تن فروشی آورده اند که خود یک معضل بزرگی محسوب می شود...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۵ ، ۱۳:۴۰

ایجاد تفرقه و اختلاف، از جمله ابزارهایی است که دشمنان و افراد سودجو همیشه برای تامین منافع خود در پی آن هستند، بالاخص در میان ملت‌های مسلمان آنچه که تامین کننده منافع آنهاست، استفاده‌ی ابزاری از اختلافات مذهبی است.
امروزه اختلافات میان شیعه و سنی بسیار مورد سوء استفاده واقع می‌شود و با استفاده از همین ابزار میان مذاهب دعوا ایجاد می‌کنند، اختلاف می‌اندازند، برادران را درگیر هم می‌کنند، دشمنان با استفاده از اختلافات، این اختلافات را بزرگ و برجسته جلوه می‌دهند، موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف و کمرنگ می‌کنند، یک چیز کوچک را بزرگ نشان می‌دهند و برجسته می‌کنند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۵ ، ۱۰:۳۰

خداوند به مسلمانان هشدار می دهد که مبادا پس از وفات پیامبر به دوران جاهلیت خود بازگردند. مسئله ای که در تمام امت های گذشته رخ داده است. مثلاً حضرت ابراهیم(علیه السلام) برای ترویج یکتاپرستی و برچیدن بت پرستی مبعوث شد، خانه خدا را به عنوان مرکز توحید تجدید بنا کرد؛ اما با وفات ایشان دوباره خانه خدا، تبدیل به مرکز شرک شد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۵ ، ۱۱:۲۷

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اخیرا در اخبار مربوط به آزمایش‌های موشکی گردان‌های قسام(شاخه نظامی حماس) ادعاهایی را مطرح کردند با این حال رهبران این جنبش با تأیید این آزمایش‌ها، آن را حق خود می‌دانند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۳:۴۵

«بد زبانی» صفتی است نافی موجودیت دنیای زبان. این صفت، از ضعف زبان نشأت میگیرد، آن را به ستیز با خودش وا می دارد و آنگاه، موجودیتش را مخدوش نموده و زیر سؤال میبرد.

قرآن، بد زبانی را به شیطان موصوف نموده و میفرماید:

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۵ ، ۱۳:۰۳