مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان

اطلاع رسانی و انعکاس مطالب و اخبار وبلاگ های استان همدان

مرجع وبلاگ نویسان استان همدان
طبقه بندی موضوعی
پیوندهادر این وبلاگ
در كل اينترنت
 • ۱۹ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  ۳۰
  آذر
  ۹۵

  یلدا یکی از قدیمی‌ترین جشن‌ها در بین ایرانیان است که در آن بلندترین شب سال طی می‌شود.

  در آستانه رسیدن به شب یلدا خانواده‌های ایرانی تب و تابی برای خرید پیدا می‌کنند. تهیه انار و هندوانه از مهم‌ترین این خریدهاست. خوردن آجیل و شیرینی و میوه‌های گوناگون که همه جنبه‌ی نمادی دارند، نشانه برکت و تندرستی و شادکامی هستند.

  ۲۹
  آذر
  ۹۵

  روبرت فارلی تحلیل گر The National Interest می گوید که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا دریک شرایط سخت سیاسی خارجی به قدرت رسیده است و او ملزم به تلاش جدی برای از بین بردن تهدید رویارویی قدرتهای جهانی می باشد، "فارلی" تعدادی ازمناطق پرخطرکه احتمال بروز درگیری مسلحانه در آنها وجود دارد را ذکر کرد.

  ۲۸
  آذر
  ۹۵

  دورانی بر این ملت گذشت که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور، در یک جمع عمومی می‌گفت: «ایرانی جماعت، حتی نمی تواند یک آفتابه بسازد!»[1] و با این حرف، خودکم‌بینی و ناتوانی را در وجود مردم، تزریق می‌کرد و در عمل هم کشور ما در عرصه‌های مختلف، وابسته و ضعیف بود. اما آن دوران گذشت.

  ۲۶
  آذر
  ۹۵

  سواد فرهنگی از واژگان قشنگی است که می‌توان آن را در برنامه‌های تلویزیونی و تریبون‌های سیاسی، بدون کوچک‌ترین شناختی، بکار برد!(1) اما سواد فرهنگی ضروری‌تر از این حرف‌هاست!(2) تا این حد ضروری، که لازم است به جای فرو کردن مباحثی چون «برنامه‌ی روزانه و ساعتی رئیس جمهور روحانی» در ذهن نوجوان‌مان(3)،  دروس و مباحثِ کتبِ تحصیلی را، با ظرافت‌هایی، در قالب سواد فرهنگی، آموزش و انتقال داد!(4) نوجوانی که هم او و هم ما، دلخوشیم که با خواندن این دروس و کسب این آگاهی‌ها، برای آینده‌ی خود و کشورش مفید باشد! اما زهی خیال باطل!

  ۲۵
  آذر
  ۹۵

  همدان نیوز: آیا امام مهربان ما از داشتن چنین بارگاه مجللی راضی است؟!

  چندی بود که مردم منتظر بودند تا بارگاه امام راحل تکمیل شود اما وقتی تصاویر منتشر شدند خیلی ها از دیدن بارگاه به این مجللی شوکه شدند...

  ۲۴
  آذر
  ۹۵

  متاسفانه امروزه سن فحشا در کشور کاهش پیدا کرده و برخی زنان تحت یکسری از شرابط رو به تن فروشی آورده اند که خود یک معضل بزرگی محسوب می شود...